Pracovní činnosti

Nakódování struktury

Umístění jednotlivých prvků na stránce, vytvoření hierarchie stránek v rámci webu.

Nastylování podle grafického návrhu

Vzhled webu lze upravit podle grafického návrhu a to včetně alternativ pro mobilní zařízení. Krása by však neměla být na úkor použitelnosti a příjemnosti použití. Klienty proto upozorňuji na problematické místa v grafickém náfrhu.

Vytvoření komponenty

Vytvoření komponenty požadované funkčnosti do stávajícího systému.

Vytvoření redakce

Pro možnost správy obsahu webu slouží redakční systém. Pro běžné obsahové weby momentálně využívám MODx, který správce obsahu již obsahuje. V případě specifických uživatelských dat lze pak přidělat redakci na míru požadavkům klienta.

Částečná komunikace s klientem

Byl jsem přítomen u některých setkání s koncovým zákazníkem, nebo jsem s nimi komunikoval napřímo po emailu či telefonu.

Komunikace s klientem

Mám zkušenosti s komunikací s koncovými zákazníky. Vždy se snažím s klienty komunikovat tak, abych jej nezahltil technickými podrobnostmi. Využívám přirovnání z běžného života, abych klientovi problematiku přiblížil.

Školení

Školení větších skupin formou připravené prezentace na určité téma s prostorem pro otázky. Individuální školení interaktivní formou podle potřeb jedince. Věřím, že žákovo nepochopení, je vždy chybou učitele.

Aplikační logika

Práce s daty, výpočetní logika. Vše to co není na první pohled vidět, ale zajišťuje to webu či aplikaci její funkčnost.